pastoribelgi
» » Маестро Зоран Џорлев И Сузана Спасовска - Виолина И Глас

Маестро Зоран Џорлев И Сузана Спасовска - Виолина И Глас album mp3

Маестро Зоран Џорлев И Сузана Спасовска - Виолина И Глас album mp3
Performer:
Маестро Зоран Џорлев
Album:
Виолина И Глас
Style:
Folk
Released:
2013
FLAC vers. size:
1409 mb
MP3 vers. size:
1290 mb
WMA vers. size:
1338 mb
Other formats
AA MOD XM AUD VOX AAC AHX
Rating:
4.7 ★
Votes:
893

Сузана Спасовска - Suzana Spasovska, Skopje.

Сузана Спасовска - Гордо Македонијо: Чувајте го ова парче земја Македонци Чувајте ја МАКЕДОНИЈА Чујте ја МАКЕДОНЦИ, речта света библиска Чувајте го ова парче од земја проколната Раѓајте со благослов свои поколенија. I tried to stop myself. But this evening I couldn't. I found so so beautiful songs no. his one is for Fire-Steve. I hope I can pay back now some of my debts concerning uniqe Macedonian songs. Сузана Спасовска - Гордо Македонијо: Чувајте го ова парче земја Македонци Чувајте ја МАКЕДОНИЈА. Чујте ја МАКЕДОНЦИ, речта света библиска Чувајте го ова парче од земја проколната Раѓајте со благослов свои поколенија На дрво што не раѓа секира му светка над корен.

Tracklist Hide Credits

1 Те Видов И Се Заљубив
2 Налеј, Налеј
3 По Друм Одам Мајче
4 Ајде Брала Мома
5 Жали Горо
6 Параходот Ми Пристигна
7 Градел Илија Манастир
8 Црна Се Чума Зададе
9 Сношти Појдов, Мила Мамо
10 Т'га За Југ
Lyrics By – Констатнтин Миладинов*Music By – Сашо Ливриснки*

Companies, etc.

  • Recorded At – Torus Studio

Credits

  • Adapted By – Сашо Ливриснки* (tracks: 6 to 9)
  • Arranged By – Сашо Ливриснки* (tracks: 1 to 5)
  • Cello – Љупка Манчевска*
  • Executive-Producer – Сузана Спасовска*, Зоран Џорлев*
  • Producer – Сашо Ливриснки*, Зоран Џорлев*
  • Strings – "Four Strings"*
  • Violin [First] – Олгица Здравковска*
  • Violin [Second] – Димитар Михајловски*
  • Written-By – Народна* (tracks: 1 to 9)

Notes

Креатор И Шивач На Костими: Валентина Донева
Стилист: Фризерско Студио "Лени"
Фото: Бимбо и Горан Десовски
Дизајн: Илчо Симовски
Снимено во студио Торус на Александар Митевски
Постмастеринг Студио Ентерпрајз